Gerçek Destek

İlgi host sağladığı bütün hizmetlerinde size birden fazla iletişim yolu sağlamaktadır. Bunlardan biriyle tarafımıza her zaman ulaşarak teknik destek alabilirsiniz.

Telefon Desteği

Image
Satış ve destek ekibimize hafta içi 09:00-18:00 hafta sonu cumartesi günü 09:00-14:00 saatleri arasında bize ulaşarak istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz.

Teknik Destek

Image
Yaşadığınız sorun yada hizmetinizle ilgili her türlü konuda tarafımıza 7/24 destek talebi göndererek çok kısa sürede geri dönüş alabilirsiniz.

E-Posta Desteği

Image
Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizlere 7/24 bilgi@ilgihost.com e-posta adresimize yazarak satış ekibimize ulaşabilirsiniz.

Satış Temsilcisi

Image
Sitemizin sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden satış temsilcimize ulaşarak hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Çoğu ziyaretçi ve müşterilerimizden tarafımıza en çok sorulan soruları sizler için yanıtladık.

Bulut hosting ile normal hosting arasındaki fark?

Normal hosting hizmeti paylaşımlı hosting hizmeti olup kaynakları diğer siteler ile ortak kullanmanızı sağlayan bir hosting hizmetidir. Bulut hosting kaynakların tamamı size ait olan ve istediğiniz zaman bu kaynakları arttırabileceğiniz bir hosting hizmetidir. Konu hakkında teknik bilgi için tarafımıza teknik destek göndermeniz yeterli olacaktır.

Bulut hosting ve diğer hosting hizmetlerinde hangi panelleri kullanıyorsunuz?

Bütün hosting hizmetlerimizde lisanslı cPanel ve Plesk kullanılmaktadır.

Hosting ve sunucu hizmetlerinizde yedekleme yapıyor musunuz?

Hosting ve bulut sunucu hizmetlerimizde olası bir donanım arızası yada teknik problemlerde veri kaybı yaşanmaması için sunucu bazlı yedekleme servisimiz olup, site bazlı yada bireysel yedekleme hizmetimiz yoktur. Bulut sunucu ve hosting hizmetlerimizi kullanan müşterilerimiz kendi yedeklemelerinden sorumlu olup tarafımızca yedekleme yapılmamaktadır.

NVME SSD disk nedir?

Bulut hosting ve bulut sunucularımızın tamamında NVME SSD disk kullanılmaktadır. NVME SSD diskin diğer disklere karşı avantajı daha hızlı okuma ve yazma özelliğine sahip olmasıdır. Normal bir SSD disk (Okuma 560MB / Yazma 530MB) hızına sahipken NVME SSD diskler (Okuma 2700MB / Yazma 1600MB) hızına sahiptir. Bu sayede web siteleriniz kat kat daha hızlı açılacak ve ziyaretçileriniz yavaş bir web sitesine giriş yapmamış olacaktır.

Sunucularınızda güvenlik yazılımı mevcut mu?

Bulut hosting ve normal hosting hizmetlerini sağladığımız sunucularımız da web sitelerinizin güvenliği için Comodo firması tarafından firmamıza özel olarak yazılmış güvenlik yazılımları mevcuttur. Bu sayede web sitelerinize zararlı kodlar, exploitler bulaşmamaktadır. Daha detaylı bilgi için tarafımıza teknik destek talebi göndermeniz yeterli olacaktır.

Hosting sunucularınızda Softaculous kullanıyor musunuz?

Evet, tüm cPanel sunucularımızda yüzlerce yazılımı kurmaya yarayan Softaculous yazılım sihirbazı mevcuttur.

Wordpress, joomla gibi yazılımların kurulum desteğini veriyor musunuz?

Evet, hosting hizmetimizi kullanan tüm müşterilerimize wordpress ve joomla gibi sistemlerin kurulumunu ücretsiz olarak yapıyoruz.

Site taşıması yapıyor musunuz?

Evet, bir önceki firmanızdan sitelerinizi firmamızdan aldığınız hosting hizmetine taşımasını yapıyoruz. Taşıma esnasında sadece ana sitenizin taşıması yapılmakta olup addon domainlerinizin taşınması yapılmamaktadır.